Pondělí, 6. dubna 2020

ÚZSVM nasazuje novou verzi CRAB

ÚZSVM nasazuje novou verzi CRAB
Vážení,
 
dovolujeme si Vás informovat, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jakožto provozovatel a správce Centrálního registru administrativních budov (dále jen „CRAB“) od 1. 1. 2020 nasazuje zcela novou verzi tohoto systému.
 
Prostředí nového systému je koncipováno s ohledem na moderní trendy s intuitivním ovládáním. Při nastavení postupů snažíme maximálně reflektovat vaše uživatelské požadavky, které pramení z dosavadního provozu. Naším cílem je bezproblémový a plynulý přechod ze stávajícího na nový CRAB, a to k 1. 1. 2020.
 
Produkční verze CRAB bude od 1. 1. 2020 dostupná na adrese https://ecrab.cz/, testovací verze poté na adrese https://test.ecrab.cz/. Z důvodu kybernetické bezpečnosti je nutné použít jeden z následujících prohlížečů: Edge 42/17, Firefox 57, Chrome 57, Opera 44 nebo Safari 11.1. Všem uživatelům, kteří měli přístup do CRAB, byl ten přístup ponechán a Vaše přihlašovací údaje jsou stejné jako do stávajícího CRAB, a to v logice:
uživatelské jméno: CRAB.UZSVM.CZ\Vaše přihlašovací jméno
heslo: totožné se stávajícím
Pro uživatele z ÚZSVM
uživatelské jméno: UZSVM.CZ\Vaše přihlašovací jméno
heslo: totožné se stávajícím
 
Data, která byla již do systému v minulosti vložena, by měla být přenesena. Vzhledem k tomu, že jsme se maximálně snažili, aby byl nový CRAB dostupný už od 1. 1. 2020, vývojářské práce v systému stále probíhají. Zde Vás zdvořile žádám o počáteční schovívavost. Je možné, že ne všechny vámi dříve vložené údaje budou dostupné ihned k 1. 1. 2020, stejně tak jako funkcionalita reportů. Na finalizaci spolu s naším dodavatelem intenzivně pracujeme a postupně odstraňujeme tyto nesrovnalosti.
 
Metodika práce bude i nadále v souladu s povinnostmi uvedenými v nařízení vlády č. 41/2017 Sb., o údajích centrálního registru administrativních budov. Veškeré informace ohledně nového CRAB budou zveřejňovány na novém neveřejném portále CRAB, který bude plně dostupný v průběhu ledna 2020. Přímo v systému (vpravo nahoře pod ikonou „uživatelský profil“) naleznete stručný uživatelský manuál, i když věříme, že ovládání nového CRAB je možné i bez něj. Přímo v aplikaci jsou vloženy i nápovědy (označeny „?“).
 
V případě problémů při práci s CRAB nás prosím kontaktujte výhradně prostřednictvím mailu podporacrab@uzsvm.cz. Naše metodická i technická podpora se bude těmto požadavkům ihned věnovat.